Kanada Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Kanada Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Kanada Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Kanada Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada uzun yıllardır stabil ekonomisi ve giderek kaliteli hale dönüşen sosyokültürel yapısı ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Kanada işçi maaşları araştırması yapan arkadaşlar da mutlaka bunun farkına varmıştır. Adil ücret hakkı ve müreffeh bir hayata vasıflı işçi pozisyonunda dahi çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.
Kanada’da işçi statüsü nasıl alınır? Kanada iş ilanları nasıl araştırılır. Gitme şartları nelerdir. Öncelikli olarak başta Avrupa, Amerika ve Kanada giderek yaşlanan nüfusları ile dikkat çekmektedir. Yaşlanan nüfus beraberinde iş gücünün azalması demektir. Çalışan nüfus artık emekli nüfusu karşılamaz hale gelir. Ülkeler de bunun önüne geçmek isterler. Günümüzde open door yani açık kapı uygulaması ile sınırlarını işçilere açan ülkelerden bir tanesi de Kanada olarak bilinmektedir. Özellikle her yıl katlanan iş gücüne ihtiyacı bulunan ülke Kanada çalışma vizesi dağıtarak bu problemi çözüme ulaştırmak için elinden geleni yapmaktadır.

Kanada Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar

Kanada işçi vizesi için gerekli dokümanlar nelerdir? Hangi şartları yerine getirmelisiniz. Nasıl iş bulunur konusundan önce bunların bilinmesi gerek diye düşünüyorum. Her şeyden önce Kanada’da işçi vizesi başvurusu rastgele yapılan bir şey değildir. Nedir gereken evraklar?

 • Her şeyden önce kısıtlı bir süre zarfı içinde çalışma planlanıyorsa belirtilmesi gerekir. Türkiye’den farklı olarak Kanada’da çalışacağınız yer size mutlaka kontrat sunmaktadır. Bu kontrat içerisinde işin süresi yazılır. İşte Kanada işçi vizesi de bu süre içerisinde değerlendirilir. Kontratınız bittikten sonra işverenin talebi ve sizin isteğiniz doğrultusunda vize uzatma talebi oluşturabilirsiniz.
 • Kanada’da bulduğunuz işin hükümet onaylı bir iş olması gerekir. Alacağınız ücretin geçiminizi sağlayacağından emin olmaları gerekiyor.
 • İşçi çalışma vizesi alıyorsanız şayet adli sicil belgenizin istendiğini unutmayın. Bozuk sicile sahip olanlar en başta eleniyor. İş ne olursa olsun böylesi vatandaşların yurt içine girmesine dahi izin verilmiyor.
 • Kanada çalışma vizesi alırken dikkat edilen hususlardan en önemlisi de sağlık raporu olacaktır. Sağlık raporunu iki farklı nedenle alıyorsunuz. Bunlardan ilki çalışacağınız işe dair herhangi bir sorunun yaşanmayacağına dair şirketin sizden isteyeceği belgedir. Diğeri ise malumunuz koronavirüs günlerinde istenen tam teşekküllü sağlık raporudur. Günümüzde ülkeler vize başvurularında sağlık kontrollerine daha çok önem vermeye başladılar.
 • Kimi işverenler Kanada Hükümeti tarafından kara listeye alınmış durumdadır. Daha önce kanunları suiistimal etmelerinden dolayı bazı şirketlerin işçi alımına izin verilmemektedir. Seçeceğiniz şirketin güvenilirliği açısından bu husus da önemlidir.

Kanada Çalışma Vizesine Kimler Başvurabilir

Kanada 2020 işçi alım ilanlarını sıkı takip etmeniz gerekmektedir. Burada hükümet internet sitesinde düzenli olarak işçi alım ilanları bulunmaktadır. Kanada vizesi almak istiyorsanız bu pozisyonlara uygun olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Ülkenin vasıfsız işçi aldığına dair iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Lakin bununla beraber Kanada sadece üniversite mezunlarını liyakat sahibi olan insanları ülkeye alıyor düşüncesi de yanlıştır. Liyakat sadece üniversite mezuniyetinden gelmez. Elinizde sanatınız var ise her türlü açık pozisyonlara başvurmanız mümkündür. Örnek verecek olursak şantiyede 10 senelik çalışma deneyiminiz var diyelim. İnşaat şantiye işlerine başvurmak için herhangi mezuniyet gerekmez.
Her ülkede olduğu gibi Kanada çalışma izni almak için rağbet gören işler vardır. Güncel açık pozisyonlar takip edilerek bunları öğrenebilirsiniz. Çalışma izni kendi arasında iki farklı kategori içerisinde değerlendirilmektedir. Bunlardan ilki kısıtla işçi vizesidir. İkincisi ise açık çalışma izni olarak bilinmektedir.

Kanada Çalışma Vizesi Çeşitleri Nelerdir

 • İşverene özgü özel çalışma vizesi almak
 • Kanada açık çalışma vizesi almak

İşverene özgü özel çalışma vizesi kendi içerisinde bölümlere ayrılmış durumdadır. Bu pozisyonlar gerek içerdikleri özel maddeler gerekse zaman açısından farklılıklar göstermektedir. İşverene özgü çalışma izni içerisinde zaman belirlidir. İşin projenin süresine göre vize alırsınız. Açık çalışma vizesi ise bundan farklı olarak bilinmektedir. Şartları ile beraber süre açısından da değişiklikler gösterir. Kanada Büyükelçiliği sayfası üzerinde bunun hakkında bilgiler vardır.

Kanada Daimi Çalışma Vizesi Almak

Kanada işçi vizesi başvuruları içerisinde en çok merak edilen husus daimi çalışma izni almaktır. Kanada daimi çalışma vizesi beraberinde oturma izni de getirir. Bir süre sonra da Kanada vatandaşlığı için başvuruda bulunabilirsiniz. Sürekli iş izni almak öyle sanıldığı kadar kolay değildir. Şartlar katılaşmaya başlar. Vasıflı işçilere öncelik verilir. Böylelikle iç piyasadaki işçi talepleri de bir nebze karşılanmış olur.

 • Kanada Federal Yetenekli Vasıflı İşçi Programı
 • Kanada Federal Yetenekli Ticaret Programı
 • Zamanında Kanada’da Çalışmış İşçilere Yönelik Özel Programlar

Kanada Express giriş yöntemi son zamanlarda sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Bu programa başvurmak Kanada turist vizesi başvurularından oldukça farklıdır. Yetkinlik sahibi olduğunuz alan istenir ve sorgulanır.
Kanada’da vasıflı işçi programlarından yararlanmak için gereken şartlar şunlardır.

 • Herhangi bir iş ya da branş üzerine mutlaka 1 yıl boyunca düzenli çalışmak. Vasıflarına hakim olmak. İşini başarabilecek kapasiteye sahip olmak.
 • Yapacağınız iş konusunda tecrübe tek başına bir anlam ifade etmiyor. Bununla beraber İngilizce konuşma, anlama gibi konularda da yetkin olmanız lazım. İngilizce bilmek bir yandan iş yerinde verim sağlayacak. Öte yandan da Kanada’ya entegrasyon konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Kanada vasıflı işçi programı başvurusu yapabilmek için sizlere 6 farklı kıstas konulmuştur. Bu kıstaslar arasında dil bilme, iş konusunda vasıflı olmak, yaş, eğitim gibi farklı etkenlerdir. Hepsinden yüzde yüz başarı elde etmek zorunda değilsiniz. Taban puan 67 olarak belirlenir. En önemli hususlardan bir tanesi de Kanada hükümeti ve eğitim sistemi tarafından tanınan en az lise diplomasına sahip olmaktır. Aksi takdirde başvurularınız geçersiz sayılır. Bundan yararlanamazsınız.

Kanada Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Fransızca ya da İngilizce olarak hazırlanması gereken çalışma izni başvurusu. Bildiğiniz üzere Kanada resmi dili İngilizcenin yanında Fransızca olarak da bilinmektedir.
 • Geçerli bir pasaport( geçerlilik süresini yitirmiş ya da yitirmeye yakın pasaportlar mutlaka uzatılmalı yenilenmelidir.)
 • Kanada çalışma başvurusu formunda kullanılacak olan biyometrik fotoğraf
 • İşverenden alınan geçerli ibraz edilmiş davetiye mektubu. İşverenin yasal şartlarda çalışan bir yere sahip olması hayati öneme sahiptir. Kimi zamanlar hükümet işveren davetiyelerini uygun görmesi durumunda iptal edebilir. Davetiye üzerinde şirketin ulaşılacak telefon numarası, pozisyon bilgileriniz, kontratınız, süre ve maaş bilgileri gibi konular net bir şekilde belirtilmelidir.
 • Önce çalıştığınız iş yerinden eğer mümkünse referans öneri mektupları ve tavsiyeleri

Çalışma vizesi özellikle de Kanada Express giriş başvuruları online olarak yapılmaktadır. Online başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında aday havuzuna yönlendirileceksiniz. Burada sizler gibi başvuru yapan adaylar var. Arasından seçilecek kişiler ile beraber evrak tamamlama işleri ve asıl başvuru basamağına da bu şekilde giriş yapacaksınız. Kanada çalışma vizesi işçi başvurusu ve pek çok bilgiyi sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz. Nasıl yapılır, ne kadar sürer sorularına yanıt bulacaksınız.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu