Türkiye'nin Her Yerinden 0 212 224 27 30 ve 0 532 300 23 29 Numaralı Telefonlardan Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Kanada Vizesi Hakkında Genel Sorular

Kanada’ya seyahat ederken neden vize almak gerekiyor.?

Çok sayıda Türk vatandaşı, vize uygulamasını uygunsuz bulmakta. Ancak Kanada vize bölümü, Türk vatandaşları sahip oldukları T.C. pasaportlarının türüne bakılmaksızın, Kanada Devleti tarafından ülkeye girişte Kanada vizesi uygulamasına tabidirler.

Kanada Vizesi için nasıl başvuru yapabilirim?

Kanada Vizesi başvuruları, firmamız tarafından aracı kurum tarafından yapılmaktadır. Başvurunuzda sizin yada aile fertlerin gelmesine gerek kalmadan firmamızın elemanına vekalet aracılığıyla ibraz edilecek vize işlemleriniz yapılacaktır.

Vizeleri Aracı kurum tarafından mı verilmektedir?

Hayır. Aracı Kurum, vize başvuruları ile gerekli evrakları teslim alır ve bunları Kanada Vize Bölümü’ne iletir. Vize başvurusunun sonucu hakkında karar verme yetkisi sadece Kanada Vize Bölümü’ne aittir.

Kanada Vizesi için şahsen başvuruda bulunmak zorunlu mudur?

Hayır. Vize başvurunuzu için firmamızın elemanına vekalet aracılığıyla ibraz edilecektir. Başvuru sonrası işlemleriniz 10-12 iş günü olarak sürer ve bu süreçte Kanada vizesi başvurularının değerlendirilme, karar aşaması ve sonuçlanma süreci ile tamamen Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu (CIC) ve Kanada Konsolosluğu yetkilidir.
Gerekli görülmesi halinde Kanada Vize Bölümü, başvuru sahibini şahsen görüşmek üzere Vize Bölümü’ne çağıra bilmektedir.

Kanada Vize Başvurusunu planladığım seyahat tarihinden kaç gün önce yapmalıyım?

Planladığınız seyahat tarihinden en az 30 gün önce ve en fazla 3 Ayı geçmeyecek şekilde Kanada vizesi için müracaat edilebilir. Vize Kanunu uyarınca başvurular belirtilen süre içinde sonuçlandırılmaktadır. Buna rağmen Vize Bölümü kısa vadede planlanmış seyahatlerin dahi gerçekleştirilebilmesi için yoğun çaba sarf etmektedir. Ancak vize başvuru tarihi ile seyahat tarihi arasındaki süre ne kadar kısıtlı ise vizenin zamanında verilememe riski de o kadar artmaktadır (Başvuru yoğunluğu, eksik evraklar, teknik sorunlar vb. gibi çeşitli nedenlerden dolayı)

Kanada Vize Başvurusu için gerekli evraklar nelerdir?

Gerekli olan diğer belgeler, seyahatin amacına göre değişiklik göstermektedir. Kanada Vizesi için Gerekli belgeler : Turistik vize ve Ticari Vize

Neden bu kadar çok sayıda evrak ibraz etmen gerekiyor?

Vize Bölümü mevcut yasalar gereği basitçe, Kanada vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Banka hesap dökümleri, gelir belgeleri, eğer ticari vize başvurusu yapılıyorsa şirkete ait faaliyet belgeleri Kanada vizesi başvurusunda büyük öneme sahiptir.

Eksik evrak teslim edersem, ne olur?

Bu durumda vize başvurunuzun sonuçlanması gecikebilir, hatta red cevabı alma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Dolayısıyla firmamız eksik evraklarınızı size bildirip eğer söz konusu evraklarınız yok ise Aracı Kuruma bildiririz. Söz konusu vizenin verilip verilmeyeceği Kanada Vize Bölümü’ne aittir.
Gerekli belgeleri incelemek için : Turistik vize ve Ticari Vize

Başvuruda herkes parmak izi var mı?

Hayır. Vize başvurunuzu için firmamızın elemanına vekalet aracılığıyla ibraz edilecektir.

İstanbul dışında ikamet ediyorum. İstanbul’da parmak izi vermem gerek varmı?

Hayır. Vize başvurunuzu için firmamızın elemanına vekalet aracılığıyla ibraz edilecektir. İstanbul dışındaki illerden’de başvurunuzu firmamız tarafından gerçekleşecektir.

Kişisel banka hesabımda para olması şart mı?

Evet Şart. Tek yada aile olarak gideceğinizden uçak, otel ve masraflarınız karşılayacak şekilde banka hesabınızda bakiye bulunması gerekiyor. Aksi takdirde ret alma durumu söz konusudur.

Başvurum neden ret verildi.?

Başvurunuzun ret verilmesi nedenleri vardır.

– Evraklarınız verdiniz ancak söz konusu eksik olup bu evraklarınız tamamlamama durumu olduğunda ret alabilirsiniz.
– Kişisel banka hesabınızda kalacak süreyi desteklemiyorsa ret cevabı verebilir.
– Bütün evraklarınız verdiniz ancak vize bölümü olarak ülkeyi terk etmeyeceğinizi düşünerek ret verebilir. Bu yaşınızda yada görünüş olarak olabilir.
– Evraklarınız verip 1 aydan fazla kalmak istiyoruz bu durumda gene ret cevabı gelebilir. Turistik vize için en fazla 15 günü geçmeyecek şekilde olması gerekiyor.