Kanada Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Kanada Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Kanada Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Kanada Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Öncelikle Kanada’da üniversite eğitimi nasıl? Hangi şartları sağlamanız gerekmektedir. Bu konularda bilgi sahibi olmanız lazım. Kanada gerek ekonomisi gerek sosyal hayat şartları açısından dünyanın en önde gelen ülkelerinden birisidir. Her yıl bağımsız şirketler tarafından yapılan araştırmalar var. Dünya’nın en rahat yaşanan ülkeleri arasında İskandinav ülkeleri ile beraber beş sırada mutlaka Kanada yer almaktadır. Gerek sağlam adalet sistemi, işçilerin haklarını adil ücretle alışı, özgürlük alanlarının yüksek olması bu ülkeye ilgiyi arttırmaktadır.
Her yıl milyonlarda insan Kanada’ya yerleşmek için başvuruda bulunmaktadır. Kanada Vizesi nasıl alınır sorusuna yanıt aranmaktadır. Vize çeşitleri aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

 • Turist Vizesi
 • Ticari Vize
 • Aile Ziyareti Vizesi
 • Transit Vize
 • Öğrenci Vizesi
 • İşçi veya Çalışma Vizesi

Kanada’da Eğitim Vizesi Hakkında Bilgiler

Konuyu dağıtmadan en baştaki öğrenci vizesi hakkında konuşmaya devam edelim. Kanada’da eğitim nasıl üniversite eğitimi nasıl veriliyor diyorduk. Ülke her sene 2 milyon aşkın uluslararası öğrenci kabulü ile dünya üzerinde sayılı yere sahiptir. Kanada üniversiteleri uluslararası yabancı öğrenciler oranında yüksek orana sahiptir. Eğitim kalitesi, öğretim üyelerinin kalifiye olması, oldukça hareketli kampüs hayatı Kanada’da üniversite okumak hayallerini depreştirmeye devam ediyor. Her yıl Türkiye’den Kanada’ya üniversiteye okumaya giden insan sayısı da yükseliyor. Siz de bu şanslı öğrencilerden birisi olabilirsiniz. Kanada diploma denklik konusunda dünyanın sayılı ülkelerinden birisi olarak bilinir. Bu ülkede alacağınız diploma dünyanın her yerinde saygın bir belge olarak görülür. Bu durum da ülkenin tercih edilmesini mantıklı kılan etkenlerin başında geliyor.

Kanada Öğrenci Vizesi Almak İçin Adımlar

Kanada öğrenci vizesi almak için neler yapılır? Öncelikle hangi bölüm ve alanı seçeceğinizden emin olmanız gerekiyor. Kanada’da en iyi üniversiteler hangileridir. Siz hangi bölümüne gitmek istiyorsunuz. Okul hakkında bilgileri resmi web sitelerinden takip edebilirsiniz. Her okul kendi online platformlarında dışarıdan öğrenci kabul ile ilgili pek çok makale yayınlamaktadır. Her kurumun kendine has kabul şartları vardır. Başvuru yapmadan önce bunları en ince detaylarına kadar incelemeniz gerekmektedir.
Öğrenci vizesi ne kadar sürer? Başvurudan sonra ne zaman vize mektubu gelir. Bu her okulun içindeki prosedürlere bağlıdır. Lakin okuldan kabul aldıktan sonra sizlere vize mektubu gelecektir. İşte o zaman işin büyük kısmını tamamlamış olursunuz.

Kanada Öğrenci Vizesi Gerektirmeyen Durumlar

Ülke, öğrenciler için kısa eğitim programları için herhangi öğrenci vizesi talep etmemektedir. Üniversite dışındaki kısa eğitim programlarına kabul için herhangi bir şekilde vize başvurusu yapmanız gerekmez. İşte o özel durumlar;

 • Kanada’da çalışan yabancı ülke diplomatının aile bireyi iseniz.
 • 6 ay ve daha kısa eğitim programları için

Fakat bu durumlarda ne olursa olsun vizeden daha kolay sağlanan Kanada seyahat izni almanız gerekmektedir.

Kanada Öğrenci Vizesi Ücretleri

Kanada öğrenci vizesi ücreti nedir, fiyatı ne kadar sorunuzun yanıtını da bu başlık altında net şekilde öğrenin. Kanada uzun veya kısa fark etmeksizin öğrenci vizesi fiyatlarını 100 Kanada Doları olarak belirlemiştir. Ticari vize ve turist vizesi almak isteyenler ise farklı miktarlar ödemek durumunda kalırlar.
Öğrenci vizesi geçerlilik süresi nedir? Konu hakkında en çok sorulan konulardan bir tanesi de budur. Kanada eğitim vizesi ne kadar sürer. Bu aslında gideceğiniz okulun eğitim süresi ile de alakalı olan durumdur. Okulda aktif öğrenci olduğunuz ibraz edildiği süre boyunca vizeniz devam eder.

Öğrenci Vizesi İçin İşlem Sırası

 • Öncelik Kanada Hükümeti tarafından resmi olarak tanınan bir üniversiteden kabul mektubu almak olacaktır. Öğrenci kabul mektubu gönderilir.
 • Üniversite hayatınız boyunca Kanada’daki eğitim giderlerinizi karşılayacak maddi yeterliliğe sahip olduğunuzu kanıtlayın. Bunun için sizlerden banka hesap dokümanları, kredi kartı dokümanları gibi pek çok bilgi istenebilir.
 • Öğrenci vizesi Kanada işlemleri esnasında son günlerde dikkat edilen en önemli husus sağlık belgeleridir denebilir. Özellikle koronavirüs pandemi ilanından sonra vize işlemleri daha detaylı yapılmaya başladı. Her başvuruda sağlık raporu detaylı bir şekilde isteniyor. Bu hususa dikkat etmeniz ise hayati öneme sahiptir

Yukarıda anlatılan basamaklardan anlayacağınız üzere öğrenci vizesi almak sanıldığı kadar kolay geçiştirilecek bir şey değildir. İşlemler kuruma göre 6-10 gün uğraştırabilecek şekilde gerçekleşir.
Kanada eğitim vizesi alırken bilmeniz gereken diğer hususlara gelelim. Bu eğitim izni kendi arasında iki ana başlık altında değerlendirilmektedir.

 • Kısa süreli Kanada öğrenci vizesi
 • Uzun süreli Kanada öğrenci vizesi

Kısa Süreli Kanada Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır

Kısa süreli Kanada öğrenci vizesi şartları nelerdir? 6 ay veya daha kısa eğitim programlarına kayıt oluyorsanız şayet bu vize türünden yararlanmanız gerekmektedir. Her kısa süreli vize alımında olduğu gibi yapmanız gereken şeyleri sizler için listeledik.

 • Türkiye’de sıkı aile bağlarınız bulunması elzemdir. Aile bağları ile üniversitenin ne alakası var diye sorabilirsiniz. Bu tamamen geri döneceğinize dair sizlere duyulan güven ile alakalıdır. Şu ana kadar kısa öğrenci vizesi alıp da bu durumu suiistimal eden pek çok insan olduğu için alınan karar budur.
 • 6 aylık kısa eğitim programı esnasında giderlerinizi karşılayabilecek yetkinlikte olduğunuzu ibra etmeniz gerekir. Banka hesabınızda para bulunması hayati öneme sahiptir.
 • İlk maddede belirtmiş olduğumuz eğitim bitince Kanada’yı terk edeceğinize ikna yeniden göz önüne geliyor. Bu durumdan emin olmak için sizlere çeşitli sorular yöneltilebilir.

Kanada Kısa Eğitim Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir

 • Kanada vize başvuru formu (okul onaylı mektup ile beraber)
 • Aile formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Öğrenci belgesi
 • İkametgah (e devlet üzerinden alınacak)
 • 18 yaşın altında ise aile tarafından rıza belgesi
 • Okul onaylı kabul mektubu içerisinde mutlaka süre ve fiyatlar açıklanmalıdır.

Kanada’da Öğrenci İken Çalışmak Mümkün mü?

Türkiye’den Kanada’ya üniversite okumaya gitme planları yapan öğrencilerin en çok merak ettiği hususlardan bir tanesi de bu oluyor. Kanada’da okurken çalışmak nasıl oluyor. Öncelikli olarak üniversite ve eyaletlerin pek çoğu öğrenci vizesi ile ülkeye gelen öğrencilerin çalışmasına izin vermiyor. Verenler de kısa çalışma süreleri ile part time çalışmak için izin veriyorlar. 2018 yıllarında Kanada’da öğrenci iken part time çalışma izni diye bir sistem getirildi. Bir yandan hayatınızı idame edecek paralar kazanabilirsiniz. Öte yandan da okula devam edersiniz. Kanada part time çalışma süreleri ve ücretleri nedir. Haftada 20 saat çalışma ile belirlenmiş şablon bulunmaktadır. Çeşitli kafeler, fast food zincirleri ve benzeri yerler öğrenciler için en uygun çalışma yerleri bilinmektedir.
Kanada öğrenci vizesi nasıl alınır? Öğrenciler çalışabilir mi? Kanada üniversiteleri hangi şartlar ile öğrenci alırlar. Burs imkanları nelerdir. Buna benzer pek çok soruyu sizler için yanıtlamaya çalıştık. Vize alımlarında yaşayacağınız herhangi bir problem için sitede yer alan blog sayfasını takip etmeye devam edebilirsiniz. Güncel 2020 Kanada vize başvuru şartları hakkında çeşitli güncellemeler yer almaya devam edecektir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu