Türkiye'nin Her Yerinden 0 212 224 27 30 ve 0 532 300 23 29 Numaralı Telefonlardan Bizlere Ulaşabilirsiniz.

Kanada Vize İşlemlerinizi Sizin Adınıza Yapalım!

Kanada’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatlarınızı, Parmak izi vermenize gerek olmadan bütün işlemlerinizi firmamız tarafından yapabilmektedir. Durumunuza uygun en güncel evrak listesini ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Kanada Vizesine Başvurmalı mıdır?

Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları sahip oldukları T.C. pasaportlarının türüne bakılmaksızın, Kanada Devleti tarafından ülkeye girişte Kanada vizesi uygulamasına tabidirler. Kanada’ya kısa süreli seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının veya T.C. uzun süreli ikamet izni (oturum izni) sahibi yabancı uyruklu vatandaşların Kanada vizesi işlem başvurularını Kanada Konsolosluğu şahsen başvuruları kabul etmemektedir. Kanada vizesi için başvuru yapmak isteyen kişiler, Kanada vize başvurularını yetkilendirilmiş olan Kanada Vize Başvuru Merkezleri aracılığıyla yapabilirler.

Kanada vizesi başvurularının değerlendirilme, karar aşaması ve sonuçlanma süreci ile tamamen Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu (CIC) ve Kanada Konsolosluğu yetkilidir.

Kanada Vizesi Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kanada vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Banka hesap dökümleri, gelir belgeleri, eğer ticari vize başvurusu yapılıyorsa şirkete ait faaliyet belgeleri Kanada vizesi başvurusunda büyük öneme sahiptir. Eğer aile, arkadaş ziyareti ile davetiye gidiliyorsa davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileri fotokopisinin başvuru evrakları arasında yer almalıdır. Ayrıca seyahat masraflarını davet eden kişi karşılıyorsa, o kişiye ait son 3 aylık maaş bordrosu ve banka hesap dökümleri de vize evraklarına eklenmelidir. Pasaportunuzun seyahat sonrasında 6 ay geçerli olması gerektiğini unutmayın. Kanada Büyükelçiliği Türk vatandaşlarına pasaport süresince vize verdiği için kısa süreli pasaport sahipleri başvuru yapmadan önce pasaport sürelerini uzatmalıdır.

Kanada vizesi başvurunuzun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için online form doldurma işlemleri, evraklarınızın seyahat amacınıza uygunluğunun denetlenmesi gibi vize başvurusunda önemli detayları göz önünde bulundurarak Kanada vizesi başvuru sürecini sorunsuz şekilde tamamlamanızı sağlarız.

Firmamıza, verdiğiniz bilgiler doğrultusunda Kanada Konsolosluğunun resmi web sitesindeki Kanada Vizesi Başvuru Formu ve Aile Bilgi Formunu sizin adınıza doldurarak zahmetli vize başvuru sürecini sizin için kolaylaştırmayı amaçlamaktadırlar.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada vize başvuru merkezine müracaat öncesinde, Kanada vizesi ücreti online olarak ödenip dekontu, Kanada Vize Başvuru Formu, pasaport, fotoğraf, aile bilgi formu, kontrol listesi ile seyahat amacına uygun evrakların birlikte bir dosya halinde hazır olması başvuruyu mümkün kılacaktır. Kanada Konsolosluğu, vizenin değerlendirilme ve karar verme aşamasında, lüzum gördüğü taktir’de ek evrak talebinde bulunabilir. Konsolosluk yetkilisinin ek evrak talebi olduğunda, başvuru sahibiyle direkt iletişime geçmek isteyebilir.

Kanada Vizesi Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

Kanada Turistik Vizesi, Kanada Akraba Ziyareti Vizesi, Kanada İş Vizesi, Kanada Dil Kursu Öğrenci Vizesi ve Kanada Transit Vize dahil tüm vize kategorilerinde 180 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir. Kanada vizesi için suretle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibat kurun!

Kanada Vizesi Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Kanada vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 10-12 iş günü içinde vize başvurusu sonuçlanır. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumları göz önünde bulundurularak, Kanada seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

Firmamız Kanada Seyahat Planınıza Nasıl Yardımcı Olur?

Firmamız Kanada vize işlemleri için gerekli olan başvuru formlarını sizin adınıza doldurur ve teslim eder. Kanada vizesi başvurularında T.C. vatandaşlarından parmak izi talep edilmez. Kişilerin başvuru esnasında başvuru merkezinde olmalarına gerek kalmaz.

Kanada vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır. Kanada Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve Kanada vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kanada vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için firmamızı telefonla arayabilir veya e-posta adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın. Kanada vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo veya kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Kanada Vizesi Süresi Nedir?

Kanada turistik vizesi, turistik amaçlarla Kanada’ya gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türüdür. Kanada turist vizesine, Kanada ziyaretçi vizesi veya Kanada geçici yerleşim vizesi (Canada Temporary Resident Visa – TVR) de denilmektedir. Kanada turistik vizenin süresi en fazla 6 aydır.

Kanada vizesi tek girişli veya çok girişli olarak verilebilir. Her iki vize de belirli bir süre için geçerlidir ve süresi bittikten sonra kullanılamaz. Vize tek girişli olarak verildiyse sadece 1 kez Kanada’ya girme hakkı verir. Vize sahibi Kanada’yı terk ettikten sonra yeniden Kanada’ya girmek isterse mutlaka yeniden vize almak zorundadır.

Kanada Kaç Yıllık Vize Veriyor?

Kanada vizesi çoklu giriş olarak verildiyse vize sahibi 6 ay boyunca istediği kadar Kanada’ya girip çıkabilir. Her defasından yeniden Kanada turistik vizesi için başvurmasına gerek yoktur. Çok girişli vize 10 yıla kadar veya vize sahibinin pasaportunun süresi kadar geçerli olabilir. Ancak vize sahibinin aralıksız Kanada’da kalabileceği süre 6 ayı geçemez.

Kanada Vizesi için Hemen İletişime Geçin!