Kanada Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Kanada Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Kanada vizesi Ücretleri 2021

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Kanada vizesi Ücretleri

Kanada vizesi en çok bize alınmak istenen yerlerden bir tanesidir. Gerek doğal güzellikleri gerekse Amerika’ya göre daha kolay bize alınışı sebebiyle oldukça rağbet gören vize noktalarından bir tanesidir. Ziyaretçi, Kanada’da yasal olarak bulunan veya Kanada’ya geçici bir amaç için (iş, çalışma veya ziyaret gibi) gelmek isteyen ve Kanada vatandaşı, daimi ikametgahı veya bakanlık iznine sahip olmayan kişi anlamına gelir.

Muaf tutulmadıkça, her ziyaretçi bir Giriş Kapısında görünmeden önce vize başvurusunda bulunmalı ve almalıdır. Vize alması gereken tüm ziyaretçiler, bir giriş limanında göründüklerinde vizeye sahip olmalıdır. İlk olarak vize başvurunuzu eğer kişisel olarak yapıyorsunuz tüm belgelerinizi tamamlayıp büyükelçiliğe kendiniz götürmeniz gerekmektedir. Bunun dışında eğer bir kurum ile anlaşmalı olarak başvuru yapıyorsanız kurum belgelerinizi büyükelçi de iletecektir. Fakat kurum ve ajanslar sizden ekstra ücret almaktadır.

Bu ücretlerde belli şirketler tarafından belirlenmektedir. Bu ücretler bize ücretlerine dahil değildir. Kanada vizesi 3 farklı şekilde alınabilmektedir. Bunlardan bir tanesi kısa vadeli ve genellikle turist amaçla gidilen seyahatler için göçmen olmayan başvurularda kullanılan vizelerdir. Diğeri uzun vadeli Eğitim amaçlı gidilen seyahatlerde kullanılan vizelerdir.

Son olarak da çalışma izni için başvurulan vizelerde çalışma ve oturma izni de verilmektedir. Kısa vadeli  göçmen olmayan vize başvurularında turistik vizeler, ticari vizeler, aile ziyareti vizesi ve kısa vadeli dil okulu vizesi şeklinde alınabilmektedir.

Ziyaretçi vizesi, tek giriş veya çoklu giriş kullanımı için olabilir. Tek girişli vizeler, beklenen seyahat tarihinden altı ay öncesine kadar verilebilir. Çoklu girişli ziyaretçi vizeleri için maksimum geçerlilik tarihi, pasaport / yeniden giriş vizesinin sona erme tarihinden hangisi daha erken ise, beş (5) yıl veya bir ay öncedir. Giriş limanı görevlileri, ziyaretçi olarak giriş talep eden bir kişiye rutin olarak altı aylık bir süre için giriş izni verecektir.

Bu  kısa süreli vizenin harç bedeli kayıt bedeli ve vize başvuru merkezi Bedeli Aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. Vize başvurunuzu yaptıktan sonra başvuruyu görüntüleyebilmeniz 5 iş günü alacaktır. Toplam vizeye alma süreniz ise 14 iş günü ve bazı durumlarda daha fazla olacak şekilde verilecektir.

Vize Türü Harç Bedeli Biyometrik İşlem Kayıt Bedeli Kanada Vize Başvuru Merkezi Bedeli
Kısa süreli göçmen olmayan vize başvurularında 100 CAD 85 CAD 57,50 TL
Uzun süreli eğitim vize başvurularında 150 CAD 85 CAD 57,50 TL
Çalışma izni başvurusu 155 CAD 85 CAD 57,50 TL

 

Kanada Vizenizin işlenme süresi

 

Kanada Büyükelçiliğinde vize türüne bağlı olarak Kanada vize başvurunuzu iki veya daha fazla hafta işleme alınacaktır. Ek olarak, daha fazla belge isteyebilirler veya sizden biyometrik bilgilerinizi sunmanızı ve bir görüşme yapmak isteyebilirler.

Biyometrik bilgilerinizi veya görüşme istenirse yüz yüze bir randevu almanız ve konsoloslukla görüşmeniz gerekmektedir. Büyükelçilik tarafından sizin için bir randevu ayarlanacaktır. Randevunuzda, parmak izlerinizi ve fotoğraflarınızı göndermeniz ve bir Kanada Büyükelçiliği yetkilisinin sorularını yanıtlamanız gerekecektir.

Yetkili, Kanada vizesi almaya uygun olup olmadığınızı belirleyecektir. Randevunuzdan hemen sonra kararlarını size bildirecek ve sonuç açıklanacaktır.

Kanada vize başvurunuzun başarılı olduğuna dair bir bildirim alırsanız, bir sonraki adım pasaportunuzu Kanada Büyükelçiliğine teslim etmektir.

Bu, işlem ücretleriyle birlikte ülkenizdeki Büyükelçiliğin adresine postayla gönderilerek yapılabilir. İşlem ücretleri, başvurduğunuz vize türüne bağlıdır ve çek veya banka havalesi ile ödemeniz gereken 20 ila 50 ABD Doları arasında değişecektir. Pasaportunuz için iade zarfı da ödemelisiniz. Büyükelçilik görevlileri pasaportunuzu ve harçlarınızı aldıktan sonra, vizeyi pasaportunuza damgalayacak ve size postayla gönderecektir.

Not: Schengen vizesi ile Örneğin ( Malta Vizesi ) Kanada ülkesine giriş yapmak mümkün değildir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu