Kanada Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Kanada Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Kanada Konsolosluk İşlemleri

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Kanada Vize Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde göçmen olarak ülkesini terk etmek isteyen insanların ilk başta tercih ettiği ülkelerden bir tanesidir Kanada. Zira gelişmiş ekonomisi, güven veren adalet yapısı, korunmuş doğası ve özgürlüklerin en üst seviyede yaşandığı bu ülke sizlere cazip fırsatlar sunuyor. Kanada’ya vize almak zor mu? İle başlayalım. Fakat bunu öğrenmeden önce Kanada vize çeşitleri nelerdir. Bu ülke kimlere ülkeye giriş izni veriyor. Bunlardan bahsetmek en mantıklısı olacaktır.
Kanada vizesi kendi arasında iki ana başlık altında toplanabilir. Bunlar uzun süreli vizeler ve kısa süreli vizeler olmak üzere ikiye ayrılır.
Kısa vize diye değerlendirilen izinler genelde turist vizesi, transit vize, aile arkadaş veya tanıdık ziyaretleri denebilir. Aynı zamanda 6 ay veya daha kısa süreli dil kursu öğrenci vizeleri de kısa vizeler arasında değerlendirilmektedir. Kanada uzun süreli vizeler ise göçmen vizesi, çalışma izni, uzun süreli öğrenci vizesi olmak üzere kendi aralarında çeşitlendirilebilir. Bu yazımızda Kanada elektronik vize çeşitleri hakkında merak ettiğiniz her bilgiye sahip olacaksınız.

Kanada Seyahat Vizesi

 
Kanada’ya turist olarak gidecekseniz kimi şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Özellikle koronavirüs salgınının yoğun olarak yaşandığı Amerika kıtasında her ülke, vize verirken kılı kırk yarıyor. İşte Kanada seyahat vizesi için gerekli evraklar ve şartlar:

 • Geçerli bir pasaportunuz olmalıdır. Pasaportun geçerlilik süresi önemlidir. Bu yüzden sizlere tavsiye yeni uzatılmış olan bir pasaport ile başvurmanızdır. Ya da en az bir yıl geçerliliğini koruyacak olan pasaport da iş görebilir.
 • Yukarıda dünya çapında ilan edilen korona virüs pandemisine dair bir şeyler konuşmuştuk. Kanada, virüsün ilk günlerinden itibaren ülkeye girecek olan yabancılardan çeşitli sağlık belgeleri istemeye başladı. Sadece koronavirüs sağlık raporu değil buna ek belgeler de turist vizesi alırken sizlerden talep edilebilir.
 • Kanada, her ülke gibi ülkeye girecek turistlerin harcama yapmasını bekler. Tabi Kanada’ya turist olarak gitmek isteyen herkes milyoner olacak diye bir şart yok. Lakin seyahat süresi boyunca ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinize dair mali kaynaklara sahip olduğunuzu kanıtlamanız gerekmektedir. Banka kayıtları ve benzeri evraklar sizden bu yüzden talep edilmektedir.
 • Kanada turist vizesi almak zor mu? Sorusunu sorduran bir başka şart ise Kanada’da belli bir süre kalacağınıza dair yetkileri ikna etmektir. Dünya’nın her gelişmiş ülkesinde olduğu gibi turist vizesi alıp bunu suiistimal eden insanlar bulunmaktadır. Kanada hükümeti bunun önüne geçmek için ülkenize geri dönüp dönmeyeceğiniz konusunda değerlendirme yapmaktadır. Aile belgeleriniz, iş yeri ve çalışma belgeleriniz, gayrimenkul kayıtları gibi belgeler sizden bu yüzden talep edilebilir.
 • Turist vizesi almak için herhangi bir sabıka kaydınız bulunmamalıdır.
 • Kanada yasalarına tam itaat edeceğinize dair güvence vermelisiniz.

Kanada Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar

Kanada turist vizesi ne zaman çıkar. İşlemler kaç gün sürüyor. Bunun hakkında da bilgi sahibi olmanızı istiyorum. Aslında bu biraz da dönemsel olarak değişen süreçtir diyebiliriz. Yaz aylarına doğru fazla vize talebi olduğu için süreç 15 güne kadar çıkmaktadır. Yılın diğer periyotlarında zaman 10 güne kadar düşmektedir. Amerika vizeniz var ise Kanada turist vizesi almak çok daha kolaydır. En fazla bir hafta içerisinde vize başvurunuz sonuçlanacaktır. Böylesi bir durumda olumsuz yanıt almanız da epey zor olacaktır.

Kanada Seyahat Vizesi Ücreti Ne Kadar

Kanada vize işlemleri için belli bir miktar talep etmektedir. 2020 yılı güncel vize ücreti 100 CAD(Kanada Doları) olarak belirlenmiştir. Fakat bu miktar sadece turistler için geçerlidir. Uzun süreli oturma, göçmenlik veya öğrenci vizesi için miktar değişir.

Kanada Eğitim Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır

Kanada online vize başvurusu işlemleri arasında bulunan bir diğer seçenek ise öğrenci vizesi olarak bilinir. Kanada gelişmiş eğitim sistemi ile dünya çapından pek çok başvuru alan ülkelerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Her sene bir milyonu aşkın yabancı öğrenciye ev sahipliği yapan ülkede iki farklı öğrenci vizesi bulunur.

Kısa süreli Kanada eğitim vizesi süre açısından 6 ay veya daha az bir program için ülkeye giden öğrencileri kapsamaktadır. Uzun süreli vizeye göre daha kolay vize verilmektedir. Kısa süreli eğitim izni almak için en önemli şart geri dönüş kurallarına uymanızdır. Suistimal konusunu yukarıda işlemiştik. Hükümet 6 aydan sonra eğitim bitince ülkenize tekrar döneceğinize dair emin olmak ister. İkna konusunu da sizlere bırakır.
Uzun süreli Kanada öğrenci vizesi alırken nispeten daha uzun bir süreç sizleri bekliyor olacak. Kanada uzun süreli öğrenci vizesi nereden başvurulur. Gerekli evraklar nelerdir? Kaç günde çıkar. Online seçenek var mıdır?
Uzun süreli öğrenci vizesi başvurusu yapmadan önce mutlaka herhangi bir okuldan kabul mektubu almanız gerekiyor. Ondan sonrasında ise Kanada öğrenci vizesi için gerekli evraklar oluşturularak başvuruda bulunulması gerekiyor.

Kanada Çalışma İzni Nasıl Alınır

Kanada’da çalışma izni almak neredeyse her insanın hayalidir. Özellikle maaşlar konusundaki adaletli dağılım buna etken olmuştur. Her geçen yıl gelişen ekonomisi buna paralel olarak yaşlanan nüfusu Kanada’yı işçi alma mecburiyetinde bırakmaktadır. Her yıl düzenli olarak 200.000 yeni kalifiye işçi ve çalışan ülkeye yabancı ülkelerden izinli olarak giriş yapmaktadır.
Kanada çalışma vizesi şartları kendi arasında çeşitli maddelere ayrılmış durumdadır.

 • Kanada her sene belli mesleklerden insanları ekonomiye katma değer sağlamaları şartı ile ülkeye alır. Siz de başvuruda bulunacağınız alanda en az bir sene deneyimli iseniz bu programa başvurabilirsiniz.
 • İyi derecede yabancı dile sahip olmak. Bunun için sınava giriyorsunuz. Kanada iki resmi dil kullanır. Fransızca ve İngilizce dillerinden herhangi birine hakim olmanız yeterli olacaktır.
 • Herhangi bir sabıka kaydı olanlar Kanada çalışma vizesi başvurusu yapamazlar.
 • Kanada çalışma izni almak için öncesinde iş bulmak gerekmektedir. Ben gittiğimde nasıl olsa iş bulurum diyerek diret çalışma izni için başvurulmaz.
 • Kanada’da nasıl iş bulunur? Kanada iş ilanları sayfası hükümet kontrolünde yayınlanmaktadır. Onaylı şirketlere başvuruda bulunabilirsiniz. İşe girerken sizlere davet mektubu gelir. Bu mektup içerisinde maaşınızdan, iş süresine ve çalışacağınız şirketin bilgilerine dek pek çok bilgi verilir. Sizler de Kanada işçi vizesi almak için bu davetiyeyi gösterirsiniz.

Kanada çalışma vizesi ucu açık veya belli bir süreye yayılmış kontrat şeklinde olabilir. Bu durum işverene bağlıdır. Kanada işçi vizesi aldıktan sonra belli bir süreyi Kanada’da geçirenler oturum izni alırlar. Kanada tecrübesi olanlar oturum iznini çok daha rahat alır. Son beş yılın üç yılını Kanada içerisinde geçirenler ise daimi oturum izninden sonra Kanada vatandaşlığı almaya da hak kazanırlar. Çalışma izni ile Kanada göçmen vizesi kendi arasında benzerlik göstermektedir. Göçmenler için 2015 yılının ikinci yarısından itibaren Express Enrty adı verilen bir sistem kullanılır. Böylece bürokrasi işlemleri aradan kaldırılır.

Kanada Konsolosluğu ne zaman açılacak

Kanada Konsolosluğu ne zaman açılacak

Kanada’daki türkiye büyükelçiliği

kanada’daki türkiye büyükelçiliği

Kanada vize başvurusu

Kanada vize başvurusu

Kanada Konsolosluğu açık mı

Kanada Konsolosluğu açık mı

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu